אילו סוגים של ארנב ננסי ישנם וכיצד מטפלים בהם

פאולה רוטשילד

נכתב על ידי פאולה רוטשילד

יול 14, 2023

ההחלטה לגדל ארנב ננסי היא אחת מההחלטות הכי משמחות שתוכלו לקבל. ארנב ננסי הוא חיית מחמד מתוקה וכיפית לגידול שיכולה להכניס הרבה אושר לחיים שלכם.  כדי לגדל ארנב מאושר ושמח ולדעת איך לגדל אותו, חשוב להכיר את סוגי הארנבים השונים, את הדברים שמבדילים אותם מארנבים בגודל רגיל ולדעת איזה מזון ומרחב מחיה מתאימים לצרכיהם.

סוגי ארנב ננסי

ארנב הולנדי ננסי – הארנב הננסי ההולנדי הוא הארנב הננסי הכי קטן מבין משפחת הארנבונים. הוא מגיע עד ל-1 וחצי קילו בשלב הבגרות ויש לו מראה יפה ומתוק ששובה את ליבו של כל מי שנתקל בו. הגזע ידוע לא בגלל גודלו אלא גם בגלל חוכמתו – הוא פיקח במיוחד, יותר מכל שאר גזעי הארנבים.

ארנב שמוט אוזניים (הולנד לופ) – סוג זה של ארנב ננסי מקורו בארה"ב והוא יכול להגיע עד למשקל שני קילו בבגרותו. יש לו אוזניים שמוטות ופנים עגלגלות, דבר שהופך אותו לאהוב ומתוק במיוחד. חש לו אופי סופר חברותי ולכן הוא גזע מאוד פופולרי המומלץ כחיית מחמד למשפחה.

בהקשר הזה, חשוב לציין שהוא בעל חיים מאוד עדין ולכן עדיף לא לתת לילדים קטנים לגדל אותו שכן לא בטוח שהם יכולים להיות עדינים מספיק. כדי למנוע מקרים לא נעימים, מומלץ לחכות עם גידולו עד לגיל המתאים.

איך מאכילים?

כפי שנכתב קודם, ארנב ננסי הוא חיה עדינה במיוחד וכך גם מערכת העיכול שלה. על כן, חשוב להאכיל אותה באוכל מותאם ובכמות מדויקת. התזונה צריכה להתבסס על סיבים וחציר בזמינות לאורך כל היום ועלים ירוקים. לעתים ניתן לשלב גם כופתיות המהוות מעין תוסף תזונה איכותי.

מהי תוחלת החיים?

למרות שהוא קטן, ארנב ננסי לא חי פחות מארנב רגיל ויכול להגיע עד לעשר שנים. כדי שהוא יזכה לאריכות ימים יש להאכיל אותו באופן מדויק, לטפל בו כמו שצריך, להעניק לו מרחב מחיה ההולם את צרכיו, לסרס/לעקר אותו מגיל צעיר כדי למנוע מחלות באיברי המין והרבייה והכי הכי חשוב – להעניק לו המון חום ואהבה.

לסיכום

ארנב ננסי הוא בעל חיים מקסים שזקוק לאהבה ויודע לתת אהבה. ישנם כמה סוגים של ארנבים מהגזע הננסי והמשותף לכולם הוא החמידות, המתיקות והחוכמה. כדי שהחבר החדש שלכם יחיה זמן ארוך יש להזין אותו באופן נכון ומשתנה בהתאם לגילו, לספק לו מרחב מחייה הולם, לסרס/לעקר אותו ולטפל בו בעדינות ובאהבה.

פאולה רוטשילד

פאולה רוטשילד

פאולה היא הכותבת הראשית עבור אתר Israel Lawyer

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *