המערכת האנדוקנבינואידית, גמילה מקנאביס ומה שבין לבין

פאולה רוטשילד

נכתב על ידי פאולה רוטשילד

ינו 28, 2023

מחפשים מכון גמילה מקנאביס שנחשב מומלץ ומקצועי? נמאס לכם מהתלות במריחואנה? כנראה שהשלב הראשון הוא התמודדות והכרה בבעיה. ורגע לפני שאתם מחפשים אחר מכונים מומלצים לגמילה מקנאביס, בואו נבין (על קצה המזלג) את הקשר בין מערכות הגוף השונות שלנו, את התסמינים של גמילה מקנאביס וכמה דברים בין לבין.

קודם כל, חשוב להבין כי, הסיבה העיקרית לכך שאנשים חווים תסמיני גמילה היא בעקבות שינויים במערכת ה-אנדוקנבינואידית בגוף. מערכת זו ממלאת תפקיד חיוני בשימוש ארוך טווח בקנאביס. המערכת הזו מופעלת ומקבלת דגש כאשר אנשים משתמשים בקנאביס למשך זמן רב, אך גם כאשר הם מפסיקים להשתמש בקנאביס. כמו כן, השפעת הקנאביס על הגוף תלויה גם בגיל, מין, וכמה נצרך הקנאביס לאורך זמן. אנשים נוטים לחוות רמות שונות של תסמיני גמילה בהתאם לגורמים אלו.

כיצד מורגשת חווית גמילה מקנאביס?

גמילה מקנאביס יכולה להיות חוויה מאוד לא נעימה עבור אנשים רבים, אבל חוויה זו הולכת ונעשית קלה יותר כאשר מקבלים את הטיפול הנכון במהלך התהליך. ההשפעות של גמילה מקנאביס כוללות עצבנות, חוסר שקט, נדודי שינה וחרדה.

גמילה מקנאביס יכולה להימשך בין חודש לשלושה, תלוי כמה היה השימוש שלך תדיר לפני שהפסקת. גמילה מקנאביס היא סימפטום פיזי ופסיכולוגי המתרחש כאשר מישהו מפסיק להשתמש בקנאביס לאחר שימוש ממושך. גורם מרכזי שמגביר את הסיכון לנשור מתהליך הגמילה הוא, משך הזמן שלוקח להפסיק להשתמש בקנאביס. עבור אנשים מסוימים, ייתכן שיעברו מספר חודשים עד שתהליך הגמילה ישיג את תוצאותיו. במקרים אחרים, אנשים יצטרכו גם יותר ממספר חודשים של גמילה מקנאביס. יחד עם זאת, נגמלים רבים מוצאים את עצמם גמולים גם לאחר תקופה קצרה של שבועות בודדים.

אז כמה זמן לוקח עד שתסמיני גמילה מקנאביס חולפים?

אם אתם שואלים את עצמכם כמה זמן לוקח עד שתסמיני הגמילה חולפים, הרי שבדרך כלל לוקח כשבועיים עד שתסמיני הגמילה נעלמים. אבל יחד עם זאת, אנשים מסוימים יכולים לחוות תסמינים חמורים יותר, כגון מחשבות אובדניות ודיכאון חמור, עד שישה חודשים.

שווה לקרוא: מרכז גמילה מסמים ואלכוהול

חלק מהאנשים עלולים גם לחוות שינויים מוחיים עקב שימוש וגמילה כרונית בקנאביס, כגון עלייה בזרימת הדם לאזור הקורטקס הקדם-מצחי של המוח, אשר נמצא בקורלציה לסיכון להתמכרות. שינויים אלו יכולים להימשך עד שלוש שנים לאחר הפסקת השימוש בקנאביס, אך הם בד"כ הולכים ונעשים פחות מורגשים כבר לאחר מספר חודשים של הפסקת שימוש בקנאביס. למרות שזה אולי נשמע ככה, אנחנו רוצים לציין שתסמיני הגמילה אינם גרועים כפי שזה נראה. צריכים סיוע נוסף? מכון גמילה מקנאביס יוכל לסייע לכם באופן המדויק ביותר.

פאולה רוטשילד

פאולה רוטשילד

פאולה היא הכותבת הראשית עבור אתר Israel Lawyer

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *