נדל"ן – חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה

פאולה רוטשילד

נכתב על ידי פאולה רוטשילד

ינו 20, 2023

הרצון של משרד הבינוי והשיכון לסייע לדיירים שמתגוררים בבתים ישנים להיערך בצורה בטוחה ונכונה לקראת רעידת אדמה הביאה לפני מספר שנים לגיבוש תוכנית מתאר ארצית – תמ"א 38 שמה שתאפשר לדיירים בבניינים ברחבי הארץ לזכות בחיזוק המבנה באמצעות חברות בנייה מקצועיות ובצורה שתואמת את תקנות הבטיחות החדשות לקראת רעידות אדמה.

השיטה היא פשוטה: הקבלן מקבל על עצמו את האחריות לביצוע תוכניות תמ"א 38 לפי הוראות משרד הבטחון ומשרד הבנייה והשיכון ומקבל התר לבצע פרויקט שיפוץ מקיף של דירות התושבים בבניין וכן – כל מה שקשור לשיפוץ וחיזוק השלד והקירות החיצוניים. בתמורה לביצוע עבודות אלו מקבל הקבלן אישור לבנות יחידות דיור נוספות על גג הבניין שיהיו בבעלותו.

עבור רבים מתושבי ישראל שחיים בדירות שכורות או שאין להם כסף להשקיע בחיזוק המבנים בהם הם גרים, תוכנית תמ"א 38 היא הזדמנות לזכות בבטחון מבלי להוציא סכומי כסף גבוהים.

יתרונות תמ"א 38

לצד חיזוק המבנים מפני סכנות של רעידות אדמה, תמ"א 38 מאפשרת להנות במגוון גדול של שדרוגים למבנים ישנים. בין היתר קבלנים שקיבלו היתר לבניית יחידות דיור לצד חיזוק מבנה מחוייבים בהוספת חדרי ממ"ד לדירות קיימות, שיפוץ חדרי מדרגות, שיפוץ חזיתות המבנים, שיפור הגינה והחנייה, הרחבה של דירות הבניין לפי החלטה עם הדיירים, בניית מרפסות ועוד. בנוסף, בבתים רבים בהם לא הותקנה מעלית במהלך השנים, זוכים דיירים בעלי מוגבלויות או אנשים מבוגרים למעליות חדשות.

תמ"א 38 הוא פרויקט איכותי ונוח עבור כל הצדדים, בישראל החלו קבלנים לעבוד במסגרת פרויקט זה בעיקר בערי המרכז – תל אביב, רמת גן, גבעתיים וסביבותיהן. בשנים הקרובות יזכו דיירים נוספים של מבנים הזקוקים לחיזוק לשיפוץ המיוחל ויוכלו להנות מעוד שנים ארוכות ובטוחות בדירותיהם.

פאולה רוטשילד

פאולה רוטשילד

פאולה היא הכותבת הראשית עבור אתר Israel Lawyer

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *