יועץ פנסיוני או סוכן ביטוח: יש הבדל בכלל?

פאולה רוטשילד

נכתב על ידי פאולה רוטשילד

מאי 22, 2023

בישראל ישנו חוק פנסיה לפיו המעסיק חייב להפריש כספים לפנסיה של העובדים שלו. גם עצמאיים חייבים לדאוג לעצמם לפנסיה. כולם יודעים שחיסכון הפנסיה מטרתו לקיים אותם בזקנתם, כאשר לא יוכלו לעבוד עוד ואין עוררין על כך שזהו חיסכון חשוב והכרחי.

עם זאת, רבים מאד, בעיקר צעירים, אינם עוסקים בזה באופן משמעותי. הסיבות לכך מגוונות וקשורות למצב הכלכלי הכללי במדינה: צעירים רבים חשים שהם מתקשים לשרוד כאן ועכשיו.

הם עוסקים בתשלום שכר הדירה, בתשלום על לימודים ואינם מצליחים לחשוב על העתיד הרחוק. סיבה נוספת היא ששוק העבודה משתנה וכך גם עולם הפנסיה, דבר שמשפיע על העיסוק בתחום, כאשר צעירים רבים עובדים עד שנות ה-30 ולעתים אף יותר בעבודות מזדמנות, ולא דואגים לחסוך פנסיה או לעסוק בחיסכון הפנסיוני שלהם.

למה צריך יועץ פנסיוני?

דווקא בתוך העולם הסבוך הזה, במציאות הכלכלית הקשה עבור צעירים בישראל, תכנון מקדים והבנה של עולם הפנסיה יכול להיות יתרון משמעותי. את או אתה של העתיד יודו לכם על זה מאד. אז נכון, אתם שומעים מושגים כמו קרן פנסיה, ותק, חיסכון פנסיוני, קופת גמל ועוד והמושגים הללו מבלבלים אתכם, אך אם תשלטו בהם ותבינו מה המשמעות שלהם בעזרת יועץ פנסיוני (אתר מומלץ בקשור הזה), תוכלו לדאוג לעתידכם.

יועץ פנסיוני הוא נותן שירות שאינו קשור באף מוצר פנסיוני. תפקידו להעניק לכם שירותי ייעוץ והכוונה שמתחשבים אך ורק בצרכים שלכם. זהו ההבדל המשמעותי בין ייעוץ מסוכן ביטוח, שכפוף לחברת הביטוח בה הוא עובד והוא כביכול בעל אינטרס, ליועץ פנסיוני שאינו עובד בחברת ביטוח. מבולבלים? האמת שזה די פשוט. את העמלה על השירות שניתן יקבל סוכן הביטוח מהחברה בה הוא עובד בעוד שהיועץ הפנסיוני מקבל עמלה רק מכם.

מה חשוב שאדע על יועץ פנסיוני?

ליועץ פנסיוני אמור להיות רישיון לייעוץ פנסיוני. כדי לקבל רישיון כזה עליו לעבור מבחנים רשמיים ותקופת התמחות בייעוץ השקעות. רק לאחר הצלחה במבחנים ולאחר תקופת התמחות של חצי שנה רשאי אותו אדם להגדיר עצמו כיועץ פנסיוני. יועץ פנסיוני נדרש להיות אדם עם ידע נרחב בתחום, ניסיון ויכולת להכווין את לקוחותיו אל החיסכון הפנסיוני המתאים ביותר עבורם.

מה עושה יועץ פנסיוני?

היועץ הפנסיוני ילמד את כל מה שהוא צריך לדעתם על מצבכם הכלכלי ועל תמונת העתיד הכלכלית שלכם. הוא יאסוף נתונים ובסופו של התהליך יגיש לכם דוח עם החלופות הטובות ביותר עבורכם לחיסכון פנסיוני.

מומלץ לבקר באתר האינטנרט של המרכז לתודעה פיננסית למידע נוסף

פאולה רוטשילד

פאולה רוטשילד

פאולה היא הכותבת הראשית עבור אתר Israel Lawyer

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *