כיצד מבצעים איתור נזילות?

פאולה רוטשילד

נכתב על ידי פאולה רוטשילד

מרץ 6, 2023

בכדי לתקן את נזילת המים, לפני הכל  דרוש אינסטלטור המבצע איתור נזילות מים . כיום, אינסטלטורים רבים מציעים מגוון שירותי איתור נזילות לעומת העבר  בו אינסטלטורים רבים היו מוותרים על העבודה של איתור נזילות מים מכיוון שזוהי עבודה מסוכנת וקשה.

פעם אינסטלטורים היו מאתרים את מקום הנזילה על הקיר ואת מוקד הנזילה לפי מראה חיצוני בלבד, הם היו מבצעים חור בקיר ולרוב היו מצליחים למצוא את מקור הנזילה אך לא תמיד הם היו צולחים, לפעמים היו נפערים בקיר מספר חורים עד שהם היו מאתרים את מקור הנזילה. לפעמים, מקור הנזילה היה במספר מקומות ובעל מקצוע או אינסטלטור  היה מאתר רק אחד מהם כאשר הנזילה הייתה ממשיכה מכיוון שהיה לה מוקד נזילה נוסף.

איתור נזילות מים הרבה יותר פשוט היום, טכנולוגיית התחום הזה התפתחה מאוד. הציוד החדשני של האינסטלטורים מאפשר להם לבצע את העבודה בצורה יסודית ובלי לעשות חורים מיותרים בקיר. בציוד השימושי ביותר בתחום זה הוא המצלמה התרמית.

למצלמה התרמית יש אפשרות לראות מהי הטמפרטורה של כל גוף וכאשר היא מצלמת מתקבלת תמונה המאפשרת לראות הפרשים בטמפרטורה- אם קר במיוחד במקום מסוים כך אפשר לאתר את מקור הנזילה-המקור הקר ביותר. (הצבעים הם כחול, ירוק וסגול, לפי המקומות היותר קרים ניתן לאתר את הנזילה והרטיבות).

האינסטלטור מבצע חור קטן בקיר לעומת פעם שהיו מבצעים כמה חורים ויודע בדיוק היכן נמצאת הנזילה. המצלמה התרמית אפילו מאפשרת גם איתור נזילות מים שיקרו בעתיד וכך אותו אינסטלטור יכול לפתור זאת עוד לפני שהנזילה מתחילה ובנוסף הוא יידע את מקומה המדויק.

איכות הסביבה ונזילות

בשנים האחרונות המודעות לגבי איכות הסביבה בקרב תושבי הארץ גדלה. מדי פעם אנו נתקלים במצב של הזרמת מי ביוב למקורות המים כאשר מצב זה יכול לקרות בכל מקום, הזרמת מי ביוב עלולה לפגוע בצמחיה ובחי. מקרים מסוג זה קורים כאשר לא נעשה איתור נזילות מים בזמן הנכון, למצבים כאלה יש השפעות בטווח הקצר וכמובן כולנו משלמים על כך.

תפקידו של אינסטלטור או בעל מקצוע המבצע איתור נזילות מים היא למצוא ולאתר את הבעיה בזמן הנכון, מקרים כמו פיצוץ בצנרת, נזילות מי ביוב או מציאת "מים עומדים" גורמים להגעה של חידקים לא רצויים ולכן חשוב לטפל בזמן אמת בבעיה ולא לחכות תקופה ארוכה.

אצלנו אינסטלאטורים הם יותר מאשר בעלי מקצוע המבצעים את העבודה, במקרים שיש קשר לפגיעה באיכות הסביבה ובכלל חשוב לנו לתת את המענה המהיר ביותר, חברתנו מאמינה בשמירה על איכות הסביבה ועל סביבה ירוקה. כאשר מדובר על עבודות אינסטלציה או איתור נזילות מים אנו משתמשים במכשור המתקדם ביותר ולא חוסכים באמצעים וזמן.

ציוד לאיתור נזילות מים

כאשר מבצעים איתור נזילות מים חשוב להשתמש בכלי העבודה החדישים והמעודכנים ביותר. חברתנו דואגת להשתמש בציוד המקובל על מנת להגיע ולמצוא את מקור הבעיה. ישנם אינסטלאטורים המשתמשים בציוד מיושן ולכן לא מצליחים לפתור את הבעיה או שהם מבצעים עבודה חלקית בלבד.

חשוב להבין כי איתור נזילות מים הוא תחום מורכב, על מנת לזהות נזילות מים בצנרת החצובה בין קירות הבית חייבים להשתמש בטכנולוגיה החדשה ביותר כמו שחברתנו מספקת במחירים הוגנים.

הציוד המתקדם שאנו משתמשים בו הוא

– מצלמה תרמית בעזרתה המתבססת על מערכת אינפרה אדום, מערכת זאת חודרת דרך הקיר ומצליחה לזהות את הנזילה.

– מכשיר האזנה אשר באפשרותו לבצע איתור נזילות מים על ידי הקשבה לרחשי המים ושינויים באספקת המים.

-בימים אלה אינסטלאטורים עובדים עם סיבים אופטיים שאותם מחדירים לפתחים של צינורות הניקוז והביוב על מנת לאתר את הבעיה.

כאשר מדובר על איתור נזילות מים חשוב לתכנן את לוח הזמנים בצורה היסודית ביותר, כיום אינסטלאטורים נעזרים בציוד מתקדם זה ולכן מצליחים למנוע זמן יקר שהולך לאיבוד וגורם לנזקים. שימוש בטכנולוגיה מתקדמת הופך את עבודת האינסטלאטור ל"מדע מדויק" מפני שאיתור הבעיה והערכת המצב מתבצע רק על ידי מכשור מתקדם ומשוכלל, כאשר בוחרים אינסטלטור חשוב מאוד לבדוק האם הוא פותר את הבעיה תוך שימוש באביזרים מתקדמים ובטכנולוגיה חדישה, כך תמנעו לעצמכם בעיות בעתיד.

טיפים בנושא תיקון נזילות מים

כיום, באפשרות כל אדם להיות אינסטלטור. ללא צורך ברישיון או כל תואר.יש בשוק האינסטלציה הרבה אינסטלטורים לא מקצועיים והבעיה היא שכאשר מזמינים אינסטלטור התקלות הם בדרך כלל חמורות כגון: פיצוצי צנרת, נזילה, סתימות, המים לא מתחממים בדוד, הצפות ובעצם כל בעיה שלא יכולה לחכות. הלחץ גדול ואין איך למצוא את האינסטלטור "האולטימטיבי".

אז איך לדעת מיהו אינסטלטור מקצועי ומיהו "חאפר"?

עבודה מקצועית – כאשר תפנו לאינסטלטור מקצועי, הוא ישאל אתכם קודם כל שאלות כלליות כמו האם המים בברז עובדים וכו' . אינסטלטור מקצועי יברר את השאלה לעומק ויבדוק את הבעיה. צריך לשים לב למחיר שאותו אינסטלטור לוקח. כדאי לשים לב ולדעת שהמחיר בדרך כלל יהיה שווה לשירות כלומר מחיר סביר שווה לשירות גבוה ולהפך. אינסטלטור מקצועי יבדוק גם בעיות אשר יכולות לקרות  בעתיד ולא רק את הבעיה שבגללה הוא הגיע למקום, אם הוא "חאפר" הוא יעשה את העבודה או אפילו יהפוך את המצב לגרוע יותר ולא יציע שירות נוסף, או שגם את השירות הנוסף יבצע בצורה נוראית.

כאשר צריך תיקון או איתור נזילות מים יש להזמין אינסטלטור שיבצע ראשית איתור נזילות מים, לפני זה צריך להזמין חברת ניקיון שתנקה את המקום על מנת שאותו אינסטלטור יראה מה הוא עושה בבירור.

פאולה רוטשילד

פאולה רוטשילד

פאולה היא הכותבת הראשית עבור אתר Israel Lawyer

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *