כל מה שצריך לדעת על התפקיד של עורך דין פלילי

פאולה רוטשילד

נכתב על ידי פאולה רוטשילד

מרץ 20, 2023

עורך דין פלילי הוא איש מקצוע שיש לו את הידע והניסיון לסייע לכם בסוגיות משפטיות שעולות בחייכם האישיים והמקצועיים גם יחד. עורכי דין פליליים יכולים לספק ייעוץ לגבי החוק, ויכולים גם לייצג אתכם בבית המשפט במקרה הצורך.

עורך דין פלילי הוא אדם המתמחה בייצוג אנשים הנאשמים בפלילים לכאורה. זה כולל גם אנשים שמואשמים בפשע, או כאלה שעומדים למשפט על פשע. עורכי דין פליליים עשויים לייצג גם קורבנות ועדים לפשע, כמו גם לייצג  את האינטרסים של כל הנוגעים בדבר עבירה פלילית. במובן זה, עורך דין פלילי יכול לעזור לכם להבין את החוק, להגן עליכם בבית המשפט ולספק ייעוץ משפטי לעניינכם.

תפקידו של עורך הדין הפלילי

תפקידו של עורך דין פלילי הלך והתפתח עם השנים, ככל שיותר ויותר אנשים מקבלים גישה לשירותים משפטיים באינטרנט. למעשה, בימינו אפשר אפילו להתייעץ עם עורך דין פלילי אונליין, בקבוצות החברתיות ועוד. במקרים רבים הייעוץ אפילו ניתן בחינם.

תפקידו של עורך דין פלילי כולל הגנה על לקוחותיהם וייצוגם מפני כל מיני פשעים, כגון החזקת סמים, העלמת מס ורצח, נהיגה בשכרות ועוד. עורכי דין פליליים צריכים להיות בקיאים מאוד במשפט ובעלי ידע נרחב על חוקים שונים החלים על מקרים נרחבים ורבים, תקדימים משפטיים ועוד.

במה מתמחה עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי יתמחה לרוב בתחום זה או אחר, כגון דיני הגירה או דיני פשעי צווארון לבן. עורכי דין פליליים חייבים להיות מסוגלים לקחת על עצמם תיקים מורכבים ללא כל בעיה. לא קל להם לטפל בתיקים מסוג זה כי הם צריכים במקרים רבים להגן על פושעים שמודים בדבר עבירתם, אך זהו תפקידם.

עורך דין פלילי הוא עורך דין המתמחה בהעמדה לדין של תיקים פליליים. עבודתו של עורך דין פלילי כוללת בדרך כלל חקירת דוחות משטרה, ראיון עדים, בחינת ראיות והכנה והצגת טיעונים בפני חבר מושבעים או שופט ועוד.

טיפים למציאת עורך דין פלילי מקצועי עורכי דין למשפט פלילי הם סוג מיוחד של עורכי דין שהוכשרו במיוחד בנושאים משפטיים הקשורים לפשע. הם גם אלו שמסייעים ללקוחותיהם בחקירות ותביעות פליליות.

הטיפים הבאים יעזרו לכם למצוא עורך דין פלילי

קודם כל, בקשו הפניות מחברים, קולגות או בני משפחה שהשתמשו בעבר בעורך דין פלילי. כמו כן, בררו איזה ניסיון יש לעורך הדין, בדקו אם לעורך הדין יש רישיון במדינתכם ושבו עם עורך הדין לפגישה אישית. פגישת ההיכרות מכריעה ומחייבת, כאשר במהלכה תגוללו בפני עורך הדין את המקרה שלכם.

מידע נוסף: משרד עו"ד מעיין אטיאס ושות'

פאולה רוטשילד

פאולה רוטשילד

פאולה היא הכותבת הראשית עבור אתר Israel Lawyer

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *