ד”ר גלעד רבינא מומחה לניתוח קטרקט ולמחלות רשתית

פאולה רוטשילד

נכתב על ידי פאולה רוטשילד

יול 6, 2023

עדשת העין היא שקופה וצלולה מאוד והאור צריך להצליח לעבור מבעד לעדשה אל העין.

במצב שבו העדשה בעין עכורה, האור לא יעבור באופן מלא מבעד לעדשה, ובשל כך, מפרש המוח את התמונה שהעין רואה כמטושטשת ואפלה. קטרקט היא תופעה שגורמת לירידה באיכות הראייה שלנו, בעקבות התעכרות בעדשת העין.

לרוב קשורה הופעת קטרקט בשינויי בלות והזדקנות בגוף, אך גם מחלת הסוכרת או נטילת תרופות שונות שפוגעות בעיניים למשך תקופה ארוכה, עלולות לגרום להתפתחות התופעה.

הקרקט היא תופעה שיסבלו ממנה 40 אחוזים מהמבוגרים מעל גיל 60. לרוב ייאובחן הקטרקט בשתי העיניים, אך משך התפתחות המחלה יהיה שונה בין עין לעין. אצל כל אדם, תשנה מעט המחלה וקצב התפתחותה יהיה שונה.

ד”ר גלעד רבינא
ד”ר גלעד רבינא

אבחון קטרקט במרפאה של ד”ר גלעד רבינא – מומחה למחלות רשתית

במרפאתו של ד”ר גלעד רבינא ממליצים החל מגיל חמישים להיבדק על ידי רופא עיניים לפחות פעם בשנה, כדי  לאבחן ירידה באיכות הראייה וכדי לשלול מחלות עיניים שונות כגון קטרקט, מחלות רשתית, הזדקנות רשתית ועוד.

הבדיקה לאבחון קטרקט היא בדיקה קלינית לא מסובכת, שכוללת הסתכלות במנורת סדק לאחר הרחבת האישון בעזרת טיפות. בבדיקה בודק הרופא את עדשות העיניים, את תנועת האור דרך העדשות לעין ואת איכות השקיפות של עדשות העיניים.

ד”ר גלעד רבינא – מומחה למחלות רשתית, ניתוח בידי אומן:

ד”ר רבינא הוא מומחה לניתוח קטרקט. לדבריו, ניתוח הלייזר בטוח לחלוטין וההחלמה ממנו קצרה.

ניתוח הקטרקט מתבצע בהרדמה מקומית. בניתוח מסירים את העדשה העכורה ומשתילים במקומה עדשה מלאכותית חדשה.

משך הניתוח הוא פחות משעה, אחריו ישלח המטופל לזמן קצר של התאוששות ולאחר מכן אל ביתו. הניתוח הוא ללא כאבים וההחלמה מהירה באופן יחסי.

לניתוחי קטרקט אחוזי הצלחה גבוהים והם בטוחים לגמרי. במידה ויתעורר צורך לטפל בשתי העיניים, כל עין תנותח בניתוח שונה ונפרד.

כדאי גם לקרוא: ניתוח ויטרקטומיה הצלחה

סיכום:

ניתוח הקטרקט זוכה לאחוזי הצלחה גבוהים בקרב מטופלים ושכיח בטיפולי העיניים. הניתוח ישפר את הראייה של החולה ויאפשר לו איכות חיים גבוהה. את האבחון ואת הבדיקה מומלץ לבצע במרפאה של ד”ר גלעד רבינא.

ד”ר גלעד רבינא הוא מומחה למחלות רשתית, ניתוחי רשתית וניתוחי קטרקט. סיים בהצטיינות התמחות במרכז הרפואי איכילוב בתחום רפואת העיניים, סיים התמחות במכון עיניים בלוס אנג'לס וכיום הוא רופא בכיר במרכז הרפואי איכילוב, ומרצה וחוקר בכיר באוניברסיטת תל אביב.

פאולה רוטשילד

פאולה רוטשילד

פאולה היא הכותבת הראשית עבור אתר Israel Lawyer

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *